Каде е достапен Max?

Еве каде е достапен Max во моментов:

Европа

Во моментов, Max е достапен во овие земји и територии:

 • Оландски острови, Андора, Босна и Херцеговина, Бугарија, Канарски острови, Хрватска, Чешка Република, Данска, Фарски острови, Финска, Франција, Гренланд, Унгарија, Мадеира, Молдавија, Црна Гора, Северна Македонија, Норвешка, Полска, Португалија, Романија, Србија, Словачка, Словенија, Шпанија, Свалбард и Јан Мајен, Шведска

Во моментов, HBO Max е достапен во овие земји и територии:

 • Белгија и Холандија
Латинска Америка и Карибите
 • Латинска Америка: Аргентина, Белизе, Боливија, Бразил, Чиле, Колумбија, Костарика, Еквадор, Ел Салвадор, Гватемала, Гвајана, Хондурас, Мексико, Никарагва, Панама, Парагвај, Перу, Суринам, Уругвај, Венецуела
 • Карибите: Ангвила, Антигва и Барбуда, Аруба, Бахамите, Барбадос, Британските Девствени Острови, Кајмански Острови, Курасао, Доминика, Доминиканска Република, Гренада, Хаити, Јамајка, Монтсерат, Сент Китс и Невис, Света Луција, Сент Винсент и Гренадини, Тринидад и Тобаго, Туркс и Кајкос
Соединетите Американски Држави
 • Соединетите Американски Држави (вклучувајќи ги Американската Самоа, Гуам, Северните Маријански Острови, Порторико и Американските Девствени Острови)

Избери тема:

Дали можам да гледам Max додека патувам?

Може да гледаш Max кога патуваш во земја или во регион каде е достапен Max. Исто така, може да ги гледате сериите и филмовите што веќе ги имаш преземено. Матичната земја е земјата каде што се претплати на Max.

Кога патуваш во земја во ЕЕО (каде што е достапен Max):

 • Серии и филмови: изборот на сериите и филмовите останува ист како во матичната земја.
 • Преземања: може да ги гледаш и обновуваш сериите и филмовите што ги имаш преземано на телефонот или на таблетот.

Кога патуваш во земја надвор од ЕЕО (каде што е достапен Max):

 • Серии и филмови: она што е достапно за гледање на Max ќе се промени врз основа на физичката локација. Како резултат на тоа, можеби нема да можеш да гледаш некои наслови од списокот „Продолжи со гледање“ и од „Мојот список“ кога си во земји надвор од ЕЕО.
 • Оцени: оцените за содржините се засноваат врз физичката локација. Ако патуваш во земја со различен систем за оценување содржини, се применуваат родителските контроли што ги имаш поставено, но сериите и филмовите може да имаат различни оцени.
 • Преземања: може да ги гледаш сериите и филмовите што ги имаш преземено на телефонот или на таблетот.

Еве што се случува кога патуваш во земја или регион каде што Max не е достапен:

 • Ќе добиеш порака „Ова е непозната територија“ и нема да можеш да гледаш Max. Сепак, ќе може да ги гледаш сериите и филмовите што веќе ги имаш преземено.

Пред да патуваш

Сега, може да ги гледаш преземањата кога патуваш во која било земја или регион.

Порака „Ова е непозната територија“

Ако ја добиеш оваа порака и се наоѓаш во земја или во регион каде што е достапен Max (земјите наведени во списокот погоре), IP-адресата може да се блокира или неточно да ја препознава локацијата. За да го решиш ова, обиди се со следниве чекори:

Чекор 1: одблокирај ја IP-адресата

Оневозможи VPN, proxy или услугата за анонимизација за IP-адресата да не е блокирана.

Чекор 2: рестартирај ги мрежните уреди

Обиди се да ги рестартираш модемот и рутерот. Еве како:

 1. Исклучи го или исклучи го од струја уредот со Max.
 2. Исклучете го напојувањето од мрежните уреди (модем, рутер итн.).
 3. Почекајте 30 секунди.
 4. Повторно поврзете го напојувањето со модемот и почекајте да се поврзе на интернет (околу една минута).
 5. Повторно поврзете го рутерот на напојување и почекајте да се поврзе на интернет.
 6. Повторно вклучи го уредот, отвори ја Max и обиди се да гледаш нешто.
Чекор 3: контактирај со операторот за интернет

Ако ги оневозможи VPN, proxies и услугите за анонимизација, контактирај со операторот за интернет за помош.

Чекор 4: контактирај со нас

Ако сè уште ја добиваш пораката дека Max не е достапен, собери ги следниве информации и контактирај со нас.

 • Интернет-операторот (ISP)
 • IP-адресата (отвори прелистувач и напиши „која е мојата IP-адреса“)
Кога ќе биде достапен Max во повеќе региони?
Југоисточна Азија

Очекуваме дека Max ќе биде достапен во Југоисточна Азија во 2024 година. Временската рамка за достапност на Max може да се промени – следи нѐ за повеќе информации.